5 największych parków rozrywki na świecie

5 największych parków rozrywki na świecie

Istnieje wiele powodów, dla których wizyta w parku rozrywki może być świetnym pomysłem. Po pierwsze, może to być świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Istnieje również wiele różnych działań, aby cieszyć się podczas gdy w parku rozrywki. Z tak wiele do zrobienia, jest na pewno coś dla każdego, aby cieszyć się.

1. Walt Disney World Resort

Największy i najczęściej odwiedzany kompleks rekreacyjny na świecie, położony na Florydzie w USA. Park został stworzony przez Walta Disneya i otwarty 1 października 1971 roku. Wtedy nosił nazwę Disneyland, ale po śmierci twórcy został przemianowany na jego cześć. Obecnie ośrodek obejmuje 4 główne parki rozrywki – Magic Kingdom, Epcot, Disney’s Hollywood Studios i Disney’s Animal Kingdom. Obiekty są połączone kolejkami linowymi i kolejkami tematycznymi. Ponadto w kompleksie swoją siedzibę mają 3 hotele oraz kilka innych atrakcji turystycznych, m.in. baseny i kina.

2. Universal Orlando Resort

Park rozrywki w USA, zlokalizowany w Orlando na Florydzie. Park został otwarty 7 czerwca 1990 roku i obecnie obejmuje 2 główne parki tematyczne – Universal Studios Florida i Islands of Adventure, a także kilka innych atrakcji, m.in. wodny park Volcano Bay. Ponadto w kompleksie znajdują się 4 hotele oraz kilka innych obiektów, m.in. kina i restauracje tematyczne.

3. Disneyland Resort

Kompleks rozrywki w USA, zlokalizowany w Anaheim na Kalifornii. Park został otwarty 17 lipca 1955 roku i jest drugim co do wielkości obiektem tego typu na świecie. Disneyland Resort obejmuje 2 główne parki rozrywki – Disneyland Park i Disney California Adventure Park, a także kilka innych atrakcji, m.in. 3 hotele i Downtown Disney – obszar z restauracjami, sklepami i kinem.

4. Tokyo Disney Resort

Kompleks rozrywki w Japonii, zlokalizowany w Tokio. Park został otwarty 15 września 1983 roku i jest największym tego typu obiektem w tym kraju. Tokyo Disney Resort obejmuje 2 główne parki tematyczne – Tokyo Disneyland i Tokyo DisneySea, a także kilka innych atrakcji, m.in. 7 hoteli i Ikspiari – centrum handlowe z restauracjami i sklepami.

5. SeaWorld Orlando

Park rozrywki w USA, położony w Orlando na Florydzie. Park został otwarty 24 grudnia 1973 roku i jest największym tego typu obiektem w tym kraju. SeaWorld Orlando obejmuje kilka atrakcji tematycznych, m.in. park wodny Aquatica i park dla dzieci Sesame Place. Ponadto w kompleksie znajduje się kilka hoteli oraz inne obiekty, m.in. kina i restauracje.