Dlaczego warto wybrać leśne pole do paintballa?

Dlaczego warto wybrać leśne pole do paintballa?

Paintball jest obecnie bardzo popularną formą rozrywki. Wybierany jest najczęściej jako rodzaj aktywności z przyjaciółmi czy też integracji ze współpracownikami. Dzięki temu w formie gry i zabawy, rozwijana jest zdrowa forma rywalizacji. Na czym więc polega gra w paintballa i gdzie najlepiej w niego grać?

Zasady gry w paintablla

Paintaball jest bardzo dynamiczną grą, która wymaga choćby minimalnej sprawności fizycznej. Gra polega na podzieleniu uczestników na dwa zespoły, które do zrealizowania mają określony cel. Każdy uczestnik posiada odpowiednie umundurowanie oraz specjalne karabinki, tzw. markery za pomocą których strzela się do przeciwników. Markery te wypełnione są kulkami z płynnym, żelowym barwnikiem spożywczym, które pękają na celu. Wygrywa ta drużyna, która wyeliminuje wszystkich przeciwników lub osiągnie inny cel wyznaczony w planie gry.

Gdzie grać w paintballa?

Najbardziej popularnym, a zarazem najlepszym miejscem do gry jest leśne pole do paintballa. Jest to najczęściej wybierane miejsce, ponieważ rozgrywki te odbywają się na terenach leśnych, gdzie występują naturalne przeszkody, takie jak: okopy, drzewa czy wzgórza. Dlatego też gra w takim miejscu, jest bardziej realistyczna, aniżeli gra w specjalnej hali. Ważne jest, by uczestnicy zostali w jakiś sposób oznakowani, najlepiej tasiemkami. W ten sposób można rozpoznać przeciwnika w gęstwinie lasu. Ponadto uczestnicy drużyn przeciwnych zakładają maski w różnych kolorach. Podstawą gry w paintballa w lesie jest rozpoznanie terenu, wobec czego uczestnicy przed rozpoczęciem gry zostają oprowadzeni przez instruktora po terenie, aby uniknąć jakichkolwiek niebezpieczeństw lub nieprzewidzianych zagrożeń. Ponadto instruktor wyznacza granice gry oraz udziela niezbędnych informacji, aby pomóc uczestnikom sprawne poruszanie się po terenie, przez co mogą dokładnie zaplanować strategię gry.

Gra w paintballa w lesie zasadniczo różni się od gry na hali z kilku ważnych powodów. Po pierwsze teren objęty rozgrywką jest znacznie większy od zamkniętego pomieszczenia, dzięki czemu uczestnicy mają więcej możliwości i sposobów na ucieczkę, a tym samym większe pole manewru. Ponadto w lesie jest więcej naturalnych przeszkód, które ułatwiają schowanie się przed przeciwnikiem lub niespodziewane zaatakowanie go. To wszystko sprawia, że emocje są jeszcze większe.

Podsumowując, paintball jest doskonałą formą aktywności i rozrywki, a także pobudzania zdrowej rywalizacji. Wybierając miejsce zabawy, warto wybrać las, który jest bardziej emocjonujący i zapewnia dodatkowe atrakcje.