Piękne i białe zęby

Piękne i białe zęby

Jednym z największych marzeń sporej części osób jest posiadanie pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu. Niestety, ale nie w każdym przypadku jest to możliwe. Wynika to z faktu, iż palenie papierosów, picie kawy, herbaty i napojów kofeinowych a także jedzenie słodyczy  może negatywnie wpływać na barwę i kondycję uzębienia. W sklepach można kupić różne środki wybielające, jednakże nie będą one tak skuteczne jak preparaty wybielające, dostępne dla stomatologów.

Profesjonalne preparaty wybielające swoją skuteczność zawdzięczają składowi. Stosowanie tych środków winno być wykonywane przez osobę z doświadczeniem. Ryzyko nieodpowiedniego stosowania środków wybielających zęby przez osoby niedoświadczone jest ogromne, doprowadzić może nawet do trwałego uszkodzenia zębów, prowadzącego do konieczności ich ekstrakcji. Trzeba mieć świadomość, iż proces wybielania zębów w gabinecie jest procesem długotrwałym. Nie ma możliwości, by w dwa dni osiągnąć efekt, jaki udaje się uzyskać gwiazdom ekranu. Kto z nas nie zastanawiał się nigdy, jakim cudem gwiazdy filmu i sceny chwalą się pięknymi i białymi zębami i nie patrzył na nie z zazdrością? Pewnie większość z nas przez to przechodziło. Nie bez znaczenia jest fakt, iż gwiazdy stosują rozwiązania o możliwie szybkim efekcie, jednakże takie środki wyróżniają się odpowiednią ceną.

Proces wybielania zębów stanowi pewną ingerencję w szkliwo, dlatego też zęby przed zastosowaniem wybielania powinny być wyleczone. Wynika to z faktu, iż stosowanie preparatów wybielających na zmienionych chorobowo zębach mogłoby pogorszyć ich kondycję, prowadząc do wystąpienia jakiegoś nagłego stanu. Stomatolog przed rozpoczęciem wybielania sprawdzi dokładnie stan uzębienia i jeżeli stan uzębienia nie będzie budził wątpliwości, można przystąpić do procesu wybielania. Trzeba mieć jednak świadomość, iż proces ten nie przynosi dożywotniego efektu i proces ten należy co jakiś czas powtarzać, w międzyczasie stosując się do zaleceń stomatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *