Popularne rodzaje sztucznych rzęs

Popularne rodzaje sztucznych rzęs

To, czego nie otrzymało się od natury, w wielu przypadkach można sobie łatwo zrekompensować. Za sprawą sztucznych rzęs każda kobieta jest w stanie cieszyć się przepięknym wachlarzem długich i podkręconych włosków na powiekach. Obecnie tworzy się je tak, że z łatwością da się je samodzielnie zaaplikować. Warto jednak wiedzieć, że sztuczne rzęsy występują w kilku różnych wariantach, z których każdy ma inne cechy szczególne.

Rzęsy mink

Przez ekspertki (a często także i korzystające z nich kobiety) uchodzą za najlepszą alternatywę dla naturalnych rzęs, albowiem doskonale odzwierciedlają ich wygląd i czasami wręcz aż ciężko je odróżnić. Mogą być różnorako wykańczane, ale częściej są matowe niżeli satynowe, a nigdy nie mają jakiegoś większego połysku, co sprawia, że ich wygląd jest jeszcze bardziej naturalny. Ponadto cechuje je piękny głęboki kolor. Rzęsy mink są na ogół intensywnie czarne, dlatego pasują przede wszystkim brunetkom i szatynkom o wyraźnie ciemniejszym owłosieniu.

Rzęsy silk

Nie bez powodu nazywa się je również rzęsami jedwabnymi. Sztuczne rzęsy w typie silk mają niestandardową, specjalnie skonstruowaną budowę, która pozwala na uzyskanie efektownie połyskującego wykończenia. Makijaże tworzone z ich pomocą są dziewczęce i bardzo urokliwe. Rzęsy te nie wyglądają aż tak naturalnie jak rzęsy mink, ale mimo tego prezentują się niezwykle lekko, co wynika ze specjalnej konstrukcji włosków, które zwężają się ku końcówce. Idealnie sprawdzą się na imprezach, dopasowując się do stylizacji bardziej wieczorowych.

Rzęsy cashmere

Dawniej w artykułach omawiających temat sztucznych rzęs wspominano niemalże wyłącznie o ich dwóch poprzednich wariantach, jednakże ostatnio dołączyła do nich nowa ciekawa propozycja. Rzęsy cashmere to po prostu rzęsy kaszmirowe. Są to włoski sztuczne, mocne i grube, które pomimo tych cech mają niską wagę, dzięki czemu okazują się lekkie na oku i przyjemne w noszeniu. Wykorzystuje się je głównie w tych mocniejszych makijażach. Świetnie pasują do makijażu oka w stylu smokey eyes, choć trzeba uważać, by z nimi nie przesadzić, aby nie osiągnąć przesadnie teatralnego i sztucznego efektu.

Podsumowanie

Wszystkie omówione powyżej sztuczne rzęsy są rzęsami wykonywanymi z materiałów syntetycznych, a warto wiedzieć, że rzęsy przeznaczone do doczepienia mogą mieć też w pełni naturalne pochodzenie. W takim przypadku wykonuje się je zwykle z włosia z norek syberyjskich. Rzęsy naturalne nie zawsze mogą być jednak stosowane, albowiem stosunkowo często wywołują reakcje alergiczne.