Ubranka do chrztu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ubranka do chrztu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Osoby, które planują chrzest swojego malucha – doskonale wiedzą, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do tego ważnego wydarzenia. Ubranie dziecka na ten dzień to także nie lada wyzwanie. Wybór ubranek do chrztu zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek jest tak duży, że czasami rodzice nie do końca wiedzą, na co się zdecydować. Poniżej kilka cennych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę na zakupach.

Ubranka do chrztu
Jest wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych, gdzie można znaleźć ubranka do chrztu już od najmniejszych rozmiarów. Każda mama malucha bez problemu też dobierze w nim cały zestaw na ten ważny dzień – od ubranka, bodziaka, po kurtkę, buciki i coś na główkę. Coraz więcej sklepów oddziela specjalny asortyment dla dziewczynek i chłopców. Dziewczynki raczej w tym dniu ubierane są w piękne, tiulowe, rozkloszowane sukienki w kolorze białym z bardzo efektownymi i gustownymi ozdobami typu: kwiatki, gwiazdki, piórka itp. Dla chłopców z kolei producenci przewidzieli raczej wytworne garnitury, które w niczym nie odbiegają od tych, które szyte są dla dorosłych panów. W zestawie dla chłopczyka obowiązkowo muszą się znaleźć spodenki, biała koszula, kamizelka, marynarka, a nawet krawat lub mucha (i to koniecznie na gumce).

Na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?
Często jest tak, że rodzice kupują ubranka do chrztu, które najprawdopodobniej założą tylko i wyłącznie w tym jednym dniu. Jednak takie zakupy powinny być jak najbardziej przemyślane, a wszystkie ubranka idealnie dobrane pod dziecko pod wieloma względami. Jednym z ważniejszych aspektów jest rozmiar. Dzieci podczas chrztu w za dużych lub w za małych rzeczach zdecydowanie nie prezentują się efektownie. Nie warto więc kupować ubrań na kilka miesięcy przed chrztem, gdyż rozmiar dziecka może zaskoczyć rodziców. Najlepiej kupić więc cały zestaw na kilka dni przed wydarzeniem, by mieć pewność, że będą idealnie dopasowane do maluszka. Kolejny, ważny punkt to bezapelacyjnie materiał, z którego wykonane są dane rzeczy. Powinien być jak najbardziej naturalny i dobry gatunkowo, by nie podrażniać delikatnej skóry dziecka, ani nie wywoływać żadnych alergii. Ponadto, trzeba pamiętać, że dzidziuś w tych rzeczach spędzi zapewne cały dzień. Wybrany zestaw musi więc być dla niego komfortowy, wygodny i przyjemny.

Jak wynika z powyższego, zakup ubranek do chrztu wcale nie musi być stresujący dla rodziców. Wystarczy podejść na spokojnie do tego wszystkiego, przejrzeć oferty kilku sklepów oraz przymierzyć przynajmniej kilka zestawów, by mieć pewność, że wybrało się idealny model na ten wielki i ważny dzień.