Czy giętarka jest potrzebna w firmie?

Czy giętarka jest potrzebna w firmie?

Każda firma budowlana a w szczególności taka o profilu dekarskim musi dysponować niezbędnym sprzętem aby praca była łatwiejsza i wykonywanie poszczególnych zlecań nie sprawiało pracownikom trudności. Urządzeniem, które może znacznie ułatwić pracę i dzięki swej użyteczności zmniejszyć koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa jest giętarka. Jeśli jesteś ciekaw informacji czy giętarka jest potrzebna firmie i do jakich robót można ją przeznaczyć koniecznie powinieneś przeczytać poniższy artykuł.

Czym jest giętarka?

Giętarka to urządzenie posiadające wiele wariantów i modeli do zastosowań w różnych sytuacjach związanych z przygotowaniem do prac związanych z montażem dachu lub metalowych elewacji. Giętarki, rodzaj krawędziarki, mogą służyć do gięcia i uzyskiwania odpowiednich form blach dachowych i pokryciowych, ale także gięcia, przycinania rur hydraulicznych oraz zaginania budowlanych elementów metalowych. Niektóre rodzaje omawianych maszyn posiadają też możliwość karbowania blachy lub gięcia precyzyjnego z błędem statystycznym do jednego milimetra.

Rodzaje giętarek

Giętarki posiadają liczne warianty i rodzaje, które to dopasowane są do określonych typów prac. Przykładowo giętarka obrotowa to znakomity i uniwersalny sprzęt do niewielkich, pomocniczych prac ogólnobudowlanych. Wspomniana giętarka posiada zazwyczaj rolki gnące o średnicach od 30 do 50 milimetrów oraz długą dźwignię napędową co ogranicza ilość siły potrzebnej do wprawienia maszyny w ruch. Dzięki niewielkim rozmiarom wspomnianej maszyny i ich uniwersalności łatwo zamontować je na mogilnym stole i transportować na różne miejsca inwestycji. Znakomicie nada się do gięcia drobnych blach, elementów metalowych elewacji i blach osłonowych.

Innym rodzajem giętarek służącym już do bardziej profesjonalnych prac jest zgniatarka segmentowa. Ten rodzaj krawędziarki zazwyczaj jest większych rozmiarów a jego osprzęt gnący ma większe rozmiary i kilkukrotnie większą siłę nacisku w stosunku do giętarki obrotowej. Krawędziarka segmentowa pozwala na cięcie i gięcie długich i obszernych, arkuszy blach oraz formowanie belek z cienkiego metalu czy rur. Znakomicie sprawdzi się przy większych inwestycjach.

Czy giętarka jest potrzebna w firmie?

Analizując zadania stojące przed firmami budowlanymi należy wskazać, że zlecenia związane z formowaniem elementów metalowych stanowią sporą ich część. Bez urządzenia takiego jak giętarka firma budowlana nie może więc wykonać wszystkich swoich zadań, warto więc urządzenie takie jak giętarka posiadać, gdyż na pewno przyda się do wielu zadań czekających na rynku budowlanym.