Jakie zestawy fajerwerków są odpowiednie na wesele?

Jakie zestawy fajerwerków są odpowiednie na wesele?

Jest taki dzień w życiu, który chcemy zapamiętać na zawsze. Mowa oczywiście o pięknym ślubie kończącym się radosną imprezą weselną na dla całej rodziny. Jak najlepiej uczcić taką chwilę i podkreślić jej wyjątkowość i magię? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: przygotować specjalną oprawę. Pomogą w tym zakupione zestawy fajerwerków. Zobaczmy, jakie z nich będą najbardziej odpowiednie i spełnią swoją funkcję.

Popularne zimne ognie oraz wulkany

Zimne ognie to najtańsze, warte polecenia, fajerwerki. Bezpieczne dla naszych dłoni, dostępne w wielu sklepach i mające rozmiar od 40 do 90 cm. Te najdłuższe spalają się (iskrzą) aż 4 minuty, więc bez problemu można dzięki nim stworzyć niezwykły klimat (przydadzą się przy pierwszym tańcu czy w trakcie ognistego szpaleru).

Z kolei wulkany (inaczej mówiąc tak zwane fontanny) to odpowiednie wyroby w formie stożka o różnej wysokości (3 do 8 metrów), które rozświetlą każde wesele. Wystarczy takie zestawy fajerwerków wyjąć z opakowań i cieszyć się ich bezpośrednimi możliwościami. Jakimi konkretnie? Po ich odpaleniu, przez maksymalnie 2 minuty wydobywa się barwny (srebrny, złoty albo wielokolorowy) snop iskier. Co więcej, może im towarzyszyć efekt akustyczny (tzw. crackling, czyli bardzo charakterystyczny trzask).

Świece dymne używane w sesjach zdjęciowych

Poza wspomnianymi zimnymi ogniami oraz wulkanami, warto skorzystać ze specjalnych świec dymnych czy flar. Są one coraz bardziej popularne i chętnie wykorzystywane. Dlaczego? Bo wyjątkowo wzbogacą one sesję ślubną.

Generowany dym w przeróżnych barwach sprawia, że gotowe, profesjonalne zdjęcia wykonywane przez doświadczonego fotografa, nabierają magicznego charakteru. I stanowią z pewnością świetną pamiątkę dla młodej pary, która chce, aby ślub był wspaniałym, jedynym w swoim rodzaju, przeżyciem.

Zestawy fajerwerków, które można odpalać samodzielnie

Na koniec warto polecić inne, bardziej złożone fajerwerki, pozwalające na mocniejsze rozświetlenie całej imprezy. Do tego powodujące szerokie uśmiechy na ustach wszystkich zgromadzonych na dworze gości, którym ręce składają się do braw. Mowa o produktach do samodzielnego odpalania, a więc specjalnych wyrzutniach.

Ich zadaniem jest oczywiście wykonanie pełnego emocji, niesamowitego i – co ważne – niezapomnianego widowiska na niebie. Taki pokaz fajerwerków odbywa się bez pomocy fachowców (czyt. przeszkolonych, odważnych pirotechników). Obsługa jest bowiem bardzo łatwa – wystarczy odpalić jeden lont, odsunąć się i spojrzeć wysoko w górę.