Dlaczego warto stawiać hale plandekowe?

Dlaczego warto stawiać hale plandekowe?

Nie każdy wie, że hale plandekowe są świetnym rozwiązaniem dla wielu biznesów. Warto o nim pamiętać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Dlaczego opłaca się je stawiać? Jakie można mieć z tego korzyści? Z jakiego powodu powinno się z nich korzystać?

Ekonomiczne

Hale plandekowe są tanie. Trudno mieć co do tego wątpliwości. Koszt postawienia hali to ułamek kosztów związanych ze stawianiem murowanego budynku o takiej samej powierzchni. To niezwykle ważne, bo często wcale nie ma powodu, by inwestować ogromne pieniądze w halę, która będzie potrzebna tylko kilka miesięcy lub też przechowywane w niej towary nie wymagają specjalnych warunków przechowywania. Hala zapewni im skuteczną ochronę przed opadami i wiatrem, ale ocieplanie jej raczej nie będzie uzasadnione ekonomicznie. Nie będzie to jednak przeszkodą, w magazynowaniu towarów, które bez obawy o ich jakość można trzymać nawet w niskich temperaturach

Szybkie w budowie

Hale plandekowe stawia się niezwykle szybko. To ważne, bo dzięki temu można wykorzystać je nawet jako rozwiązanie w sytuacji podbramkowej. Jeśli nie ma pomysłu lub czasu na stawianie innego rodzaju budowli, można zdecydować się na halę. Czas jej stawiania może wydłużyć konieczność wylania betonowej posadzki. Nie jest ona jednak niezbędna. Jeśli jej nie potrzebujesz, to wystarczy tylko wyrównać teren przeznaczony pod halę i wypoziomować go. Betonowa posadzka zapewnia wygodę korzystania z hali, ale trzeba pamiętać, że wiąże się ona z koniecznością zatrudnienia specjalistów od przygotowywania wykopów oraz wylewania masy. Sama wylewka także musi mieć trochę czasu na to, by porządnie zaschła i można było bez obaw po niej chodzić czy nawet wjechać na nią pojazdem. Dlatego hala sprawdzi się do przechowywania samochodów czy maszyn rolniczych. Może ona też sprawdzić się do przechowywania płodów rolnych.

Łatwe do przeniesienia

Koniecznie trzeba podkreślić, że w razie potrzeby halę można rozłożyć i przenieść w inne miejsce. To bardzo ważne, bo możliwe jest także jej odsprzedanie, co pozwala odzyskanie części zainwestowanych w jej postawienie środków. Z racji tego, że hala jest rozwiązaniem nietrwałym, to świetnie sprawdza się jako budynek tymczasowy. W każdej chwili można podjąć decyzję o jej usunięciu i innym zagospodarowaniu przestrzeni, na której ją postawiono. To przemawia na korzyść stawiania jej na gruntach wydzierżawionych. O ile ich właściciel się zgodzi, to z pewnością postawienie hali jest rozwiązaniem, które mniej ingeruje w nieruchomość niż budowa tradycyjnego budynku.