Jakie elementy wyposażenia powinny się znaleźć w salonie SPA?

Jakie elementy wyposażenia powinny się znaleźć w salonie SPA?

Wyposażenie SPA powinno zawierać pewne podstawowe elementy. Warto się z nimi zapoznać oraz dowiedzieć nieco więcej na ich temat.

Fotele kosmetyczne

Wśród podstawowych elementów wyposażenia salonu SPA można wskazać przede wszystkim fotel kosmetyczny, który jest wykorzystywany do robienia zabiegów, a także masaży. Fotel kosmetyczny powinien być wygodny dla osoby, która będzie w nim siedzieć. Może być wyposażony także w dodatkowe funkcjonalności, takie jak wbudowana misa z funkcją hydromasażu. Oprócz fotela można zdecydować się również na wybór leżanki kosmetycznej, która będzie odpowiednia do wykonywania masaży oraz zabiegów w pozycji leżącej.

Peniuary kosmetyczne

Wyposażenie SPA bardzo często obejmuje także peniuary kosmetyczne, które są niezbędne podczas wykonywania różnych zabiegów na twarz, szyję oraz dekolt. Do SPA warto wybierać peniuary kosmetyczne stworzone z tkanin o wysokich parametrach jakościowych, ponieważ nie będą się tak niszczyć podczas prania w wysokich temperaturach. Bardzo dobrym wyborem będzie peniuar z wygodną kieszonką, a także gumką wszytą na całej długości oraz zapięciem na długi rzep.

Szlafroki dla gości

Kolejnym przydatnym dla gości elementem wyposażenia salonu SPA bez wątpienia są szlafroki. Szlafroki powinny być przede wszystkim wygodne dla klientów, dlatego warto postawić na produkty puszyste i przyjemne w dotyku, a także lekkie. Materiał szlafroka jest dość istotną kwestią podczas wyboru konkretnych modeli produktów, dlatego najlepiej postawić na stu procentową bawełnę. Tego rodzaju wyposażenie SPA powinno obejmować zarówno tradycyjne szlafroki, jak i modele przeznaczone do sauny, a także delikatne pelerynki.

Kapcie hotelowe

Bardzo przydatnym elementem wyposażenia każdego hotelowego SPA będą także kapcie. Kapcie również powinny być stworzone z materiałów przyjemnych dla skóry, ponieważ wtedy ich noszenie będzie komfortowe dla klienta. Wkładka w kapciach powinna być odpowiednio miękka, a ich podeszwa antypoślizgowa. Można zdecydować się także na wybór kapci z logo obiektu. W sprzedaży można znaleźć również kapcie z włókniny, które będą tańszym rozwiązaniem.

Ręczniki SPA

Istotne wyposażenie SPA to także ręczniki, które są przydatne podczas realizacji zabiegów kosmetycznych, masaży, a także w trakcie korzystania z sauny oraz łaźni. Ręczniki do salonu SPA powinny być przede wszystkim bardzo chłonne, ale również przyjemne w dotyku oraz puszyste. Oprócz tego powinny dobrze się prezentować i być estetycznie wykonane, ponieważ wpływa to na komfort korzystania ze SPA.