Jak przebiega wybielanie zębów?

Jak przebiega wybielanie zębów?

Zdrowe, białe zęby to marzenie każdego z nas. Niestety nie wszyscy zostaliśmy obdarzeni białym uśmiechem. Przebarwienia spowodowane złą dietą, upływem czasu czy naturalnymi warunkami wielu osobom nie pozwalają cieszyć się idealnym uśmiechem. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Wybielanie zębów to zabieg, który potrafi zdziałać cuda. Jak wyglądają najpopularniejsze zabiegi wybielania zębów?

Jak zacząć?
Wybielić zęby można samodzielnie przy pomocy past wybielających lub skorzystać ze specjalistycznej pomocy stomatologa. Wybielanie zębów w domu na pewno jest tańsze, ale trzeba się również liczyć z tym, że nie jest tak skuteczne jak u dentysty.

Pierwszym krokiem jest udanie się do dentysty, który oceni, czy można przystąpić do wybielania. Próchnica, paradontoza czy zapalenie dziąseł to choroby, które dyskwalifikują pacjenta. Tylko zdrowe zęby można wybielić. Koniecznie trzeba o tym pamiętać.

Kolejnym krokiem, niezbędnym do wybielenia zębów jest usunięcie kamienia nazębnego. Skaling i piaskowanie wykonuje się na kilka dni przed wybieleniem zębów. Dzięki temu zęby zostaną rozjaśnione równomiernie, a pacjent będzie zadowolony.

Jak wybrać idealną metodę wybielania zębów?
Jedną z najpopularniejszych metod wybielania zębów jest użycie lampy Beyond. Zabieg pozwala rozjaśnić zęby nawet o 8 tonów. Polega na nałożeniu na zęby żelu wybielającego, który aktywowany jest przy pomocy zimnego światła lampy Beyond. Zabieg trwa nie dłużej niż godzinę. Jest jednorazowy i całkowicie komfortowy dla pacjenta.

Innym, bardzo popularnym sposobem na wybielenie zębów jest metoda Prevdent. Zaletą tej metody jest nie tylko rozjaśnienie zębów, ale również wzmocnienie szkliwa. W trakcie zabiegu stomatolog nakłada na zęby preparat, który ma konsystencję piany. Następnie zęby naświetlane są specjalną lampą. Zabieg trwa około 2 godziny. Jest jednorazowy. Polecany jest przede wszystkim tym pacjentom, którzy borykają się z bólem zębów odczuwanym w kontakcie z zimnymi, gorącymi lub kwaśnymi potrawami.

Wybielanie zębów można również przeprowadzić w zaciszu własnego mieszkania. Wykorzystywane są do tego specjalne nakładki, które stomatolog tworzy na podstawie wycisku pobieranego podczas pierwszej wizyty. W domu nakładki wypełnia się specjalnym żelem, który umieszcza się na zębach. Nakładki nosi się około 2 tygodni po kilka godzin dziennie.

Efekty wybielania zębów utrzymują się przez kilka lat. Ważna jest odpowiednia dieta. Palenie papierosów, picie kawy, herbaty czy czerwonego wina na pewno skrócą ten czas. Biała dieta pozwoli na utrzymanie efektów przez dłuższy okres.