Projektowanie wnętrz w Gdyni – jak wybrać wykonawcę

Projektowanie wnętrz w Gdyni – jak wybrać wykonawcę

Estetyka przestrzeni, funkcjonalność pomieszczeń, w których żyjemy na co dzień, pracujemy, spędzamy sporo czasu, jeszcze nigdy nie miała tak dużego znaczenia. Dla współczesnego człowieka to naprawdę ważna sprawa, dlatego coraz więcej osób decyduje się na powierzenie projektowania wnętrza specjalistom. Wybierają to rozwiązanie, ponieważ chcą mieć pewność, że przestrzeń będzie nie tylko piękna, ale też łatwa w utrzymaniu, użyteczna. Czasami chodzi o sprytne zagospodarowanie dosłownie każdego metra kwadratowego powierzchni, bo pomieszczenie jest po prostu małe. Innym razem chodzi o to, by w ogromnych przestrzeniach stworzyć wrażenie przytulności. Jak wybrać wykonawcę projektu, który tworzy doskonałą wizję mieszkania, lokalu użytkowego, showroomu?

Projektowanie wnętrz w Gdyni
Na rynku funkcjonuje sporo firm, które zajmują się aranżowaniem przestrzeni. To studia projektowe, które skupiają zarówno architektów, jak i dekoratorów po studiach, jak też miejsca prowadzone przez ludzi z pasją, którzy nie mają kierunkowego wykształcenia, ale na projektowaniu znają się naprawdę dobrze. Mają bogatą praktykę, współpracowali z wieloma klientami. Dzisiaj podstawą dobrego wyboru jest portfolio. To zbiór realizacji projektów, które stanowią doświadczenie konkretnego specjalisty lub zespołu specjalistów. Jeżeli jakaś firma nie może się pochwalić takim portfolio, to niezbyt dobry znak. Dlaczego? Jeżeli swoją pracę robi się dobrze, to w tej branży należy ją dokumentować fotograficznie. Zwykle klienci nie mają nic przeciwko temu. Gotowe realizacje, udokumentowane, zarchiwizowane, to najważniejszy dowód na to, że biuro projektowe zna się na swojej pracy.

Współpraca specjalistów
Załóżmy, że wybrane przez nas biuro projektowe może poszczycić się naprawdę bogatym portfolio. Poza tym ma też świetną stronę internetową, na której znajdują się wizualizacje różnych przykładowych projektów. To już naprawdę dużo. Z pewnością warto wziąć pod uwagę wynajęcie właśnie tego zespołu. Należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Jak wielu specjalistów z branż związanych z projektowaniem przestrzeni współpracuje ze sobą w tym jednym miejscu? O wiele lepiej, jeżeli zespół to nie tylko architekci, ale też ludzie znający się na projektowaniu oświetlenia, hydrauliki, na wykańczaniu przestrzeni, budowlance, nowoczesnych rozwiązaniach do wnętrz. Wtedy mamy pewność, że nawet najbardziej oryginalne pomysły, z którymi trochę trudno o realizację w Polsce, zostaną zrobione tak, jak tego pragniemy. Ceny i dostępne terminy do kolejne ważne aspekty, które warto wziąć pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *